14.02.14

Візуальна поезія анімації Олександра Даниленка

Кінознавці дійшли висновку, що анімація буває "прозовою" і "поетичною".
Найтяжче створити саме "поетичну", адже вона передає відтінки краси людського духу, одушевлює несказанне.
 Саме такою тонкою поетичністю відзначаються роботи Олександра Даниленка.

 Його кліпи відзначені багатьма міжнародними нагородами. Вони виконані в техніці плоска маріонетка,  яка займає проміжне положення між плоским малюнком і об'ємною (ляльковою, 3D) анімацією, що має безпосереднє відношення до міфологічної ритуальної основи.  Режисер розробив власні стилеві ознаки, які характеризуються авторською подачею графічної мови, використанням кольорової гами та символікою образів.  На основі парадоксу та ліричної подачі змісту зображення, простежуємо символічно-міфологічні мотиви.

Але найкраще про це розповів сам автор. Тож нище Ви маєте нагоду безпосередньо прочитати про історію створення його кліпів та переглянути їх.


Композиція «Reggie» гурту MORJє своєрідним поєднанням африканської та української культури. Цей симбіоз знайшов відгук і у відео також. Все розпочинається з появи двох матерів на тлі безмежного неба, які є джерелами українського і африканського життя відповідно. Вони народжують основних персонажів: козака і його чорняву пасію, яку невдовзі викрадає дракон, а наш хоробрий герой вирушає на її порятунок....Якщо зазвичай на художні проекти надихають схожі витвори мистецтва, які хочеться наслідувати, то у випадку «Карпатського репу» все було навпаки. Мене обурювала відсутність суто українськоїанімації, якаб могла бути одночасно народною, мати підтримкусили поколінь і водночас бути сучасною, актуальною та стильною.Подібну нестачу я відчував і в українській музиці також.До того часу, поки я не познайомився зтворчістю гурту ДахаБраха. Почувши їх музику, я зрозумів, що хочу підхопити хвилю, яку вони породжують своїми вібраціями, і не маю права пропустити її повз. Їх музика дозволила мені відчути важкий карпатський туман не виходячи із метро. Це було саме те відчуття, що я шукав.....Концепт кліпу «Зійшла зоря» ми розвивали разом із Романом Крилем, лідером гурту «Очеретяний кіт». Саме його ініціативі належить ідея створення кліпу, і саме він запропонував загальну ідею показати довгий шлях чумака та його думи. Сама пісня є дуже атмосферною, заглиблює слухача у стан трансу і роздумів. Я не хочу вдаватися до глибокого тлумачення певних образів і сцен, тому що у цій роботі навмисно залишено багато вільного місця на власне трактування тих чи інших образів.Відеоряд не має гострої сюжетної і змістової нитки. Кожен може розуміти по своєму. І що цікаво, деякі глядачі знаходили такий глибокий зміст і цікаві асоціації, які не були закладені мною. У такі моменти я відчуваю сором за власний поверхневий погляд і в ту саму мить - невеличку гордість, що схема довільних інтерпретацій кліпу працює добре.....

Немає коментарів:

Дописати коментар